Аб установе

У дзіцячым садку ёсць спартыўная і музычная залы, медыцынскі блок, метадычны кабінет, кабінеты педагога-псіхолага, настаўніка-дэфектолага.
Будынак разлічаны па праекце на 10 груп. Фактычны спісачны склад 221 выхаванец.

Колькасць узроставых груп 10, з іх:
* 1 першы клас гімназіі;
* 7 дашкольных груп;
* 2 групы дзяцей ранняга ўзросту.

Рэжым працы-5-дзённы, 10,5-гадзінны.
Па жаданні бацькоў у яслях-садзе створана дзяжурная група, якая працуе 12 гадзін: з 7.30 да 19.30.

Адукацыйны працэс ажыццяўляюць 25 педагогаў. З іх:
• з вышэйшай адукацыяй-14 чал (56%);
• з сярэдняй спецыяльнай – 11 чал. (44%).

Кваліфікацыйны ўзровень:
* вышэйшая катэгорыя-5 чал.;
* першая катэгорыя-16 чал (64%);
* другая катэгорыя- 4 чал.;

ДУА "Яслі-сад №4 г. Кобрына" аддзела адукацыі Кобрынскага райвыканкама, быў адкрыты ў 1963 годзе (новы будынак у 1990 годзе). Яслі-сад знаходзіцца ў будынку, пабудаваным па тыпавому праекту, і размешчаны ў цэнтры горада. У 2009 годзе ажыццёўлены капітальны рамонт будынка.

Нашы дасягненні:

• удзел у штогадовых Свята-Еўфрасіннеўскіх педагагічных чытаннях па распаўсюджванню вопыту духоўна-маральнага выхавання дзяцей;
  • яслі-сад прызнаны пераможцам раённага агляду-конкурсу на лепшую гарадскую ўстанову адукацыі па выніках работы за 2017 год
  • пераможцы раённага этапу рэспубліканскага конкурсу даследчых работ дзяцей дашкольнага ўзросту " Я-даследчык "у намінацыі" Дзіця і прырода " 2018;
  • пераможцы абласнога этапу рэспубліканскага конкурсу даследчых работ дзяцей дашкольнага ўзросту " Я-даследчык "у намінацыі" Дзіця і прырода " 2018
  • дыпламанты Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь у трэцім этапе рэспубліканскага конкурсу даследчых работ дзяцей дашкольнага ўзросту " Я-даследчык "у намінацыі" Дзіця і прырода " 2019
  • 2 падзякі за актыўны ўдзел у творчай групе педагогаў дашкольнай адукацыі Кобрынскага раёна па распрацоўцы зборніка " Дзіцячы атлас. Брэсцкая вобласць. Кобрынскі раён "для дзяцей старэйшага дашкольнага ўзросту і ўдзел у абласным фестывалі" Размаўляем па-беларуску " 2019
  • дыплом I ступені пераможцы раённага этапу абласнога агляду-конкурсу па навядзенні парадку і азелянення тэрыторый устаноў адукацыі " выдатней стане Брэстчына мая "ў намінацыі" азеляненне ўстаноў дашкольнай адукацыі " 2019.
  • Дыплом II ступені пераможцы раённага этапу абласнога агляду-конкурсу "Энергамарафон-2019 "у намінацыі" мастацкая праца па прапагандзе эфектыўнага і рацыянальнага выкарыстання энергарэсурсаў", паднамінацыя"малюнак"
  • падзячны ліст аддзела па адукацыі Кобрынскага райвыканкама фіналістцы раённага этапу конкурсу прафесійнага майстэрства педагагічных работнікаў "Настаўнік года Рэспублікі Беларусь" у 2019-2020 гадах Базылюк Вользе Мікалаеўне, выхавальніку дашкольнай адукацыі
  • яслі-сад прызнаны пераможцам раённага агляду-конкурсу на лепшае гарадское ўстанова адукацыі па выніках работы за 2019 год
  • дыплом III ступені пераможцы раённага этапу рэспубліканскай выставы-конкурсу дзіцячай творчасці "Салют Перамогі - 75!"ў намінацыі "Дэкаратыўна-прыкладное творчасць" узроставая катэгорыя 6-9 гадоў"
  • дыплом III ступені пераможцы вясновага раённага этапу конкурсу па зборы макулатуры сярод навучальных устаноў"Захавай дрэва - здай макулатуру"

Наш герб, сцяг і гімн

Ад прадзедаў спакон вякоў нам засталася спадчына;
Памiж сваiх i чужакоў яна нам ласкай матчынай.
Аб ёй мне баюць казкi-сны, вясеннiя праталiны
I лесу шэлест верасны, i ў полi дуб апалены.

Аб ёй мне будзiць успамiн на лiпе бусел клёкатам
I той стары амшалы тын, што лёг ля вёсак покатам.
Аб ёй мне баюць казкi-сны, вясеннiя праталiны
I шэлест лесу верасны, i ў полi дуб апалены.

I тое нуднае ягнят бляянне-зоў на пасьбiшчы,
I крык варонiных грамад на могiлкавым кладбiшчы.
Жыве з ёй дум маiх сям'я
I снiць з ёй сны нязводныя...
Завецца ж спадчына мая ўсяго старонкай роднаю.